Jakie firmy udzielają szybkie pożyczki?

przez | Lipiec 31, 2019

Szybkie pożyczki w 15 minut na koncie

Dziś w zasadzie standardem jest, że pożyczki i kredyty bankowe udzielane są w ekspresowym tempie. Mobilność i automatyzacja to znak naszych czasów.
Większość formalności jesteśmy w stanie załatwić bez wychodzenia z domu – przez internet. Nie inaczej jest w przypadku pożyczek.
Szybkie pożyczki to standard we wszystkich firmach pożyczkowych.

Na szczególną pochwałę za jakość i szybkość realizacji usług należy tu wymienić takie firmy jak:

Z łatwością można zauważyć, że wymienione firmy to liderzy w branży. Szybkość obsługi wniosków pożyczkowych wynika tu więc z kilku czynników:

  • doświadczenie w obsłudze klientów
  • automatyzacja procesów
  • zespół osób obsługujących wnioski
  • możliwość zweryfikowania wniosku za pomocą przelewu ekspresowego
  • konta bankowe w wielu bankach – dzięki temu przelew weryfikacyjny jak i wypłata gotówki księguje się ekspresowo
  • wypłata pożyczki przelewem natychmiastowym

Co zrobić aby pożyczka była szybko na koncie?

Jeśli chcemy by nasza pożyczka szybko do nas trafiła warto zadbać o kilka prostych zasad.
Po pierwsze wniosek powinien być wypełniony poprawnie – wszystkie literówki i błędy sprawią, że nasz wniosek będzie dłużej weryfikowany a nawet, może zostać odrzucony.
Ważne jest aby dane podawane we wniosku były zgodne z prawdą. Firmy pożyczkowe mają możliwość weryfikacji informacji które o sobie podajemy podczas składania wniosku.
Wszystkie próby oszustwa nie tylko mogą wpłynąć negatywnie na nasz wniosek i skutkować odrzuceniem – ale także mogą przysporzyć nam poważnych konsekwencji prawnych  i karnych.
Kiedy już zadbamy o to aby nasz wniosek był starannie i bezbłędnie wypełniony, warto sprawdzić w jakich bankach dana firma posiada konto i czy honoruje przelewy ekspresowe. To znacznie przyśpiesza proces weryfikacji wniosku. Dobrze gdy dane które posiadamy w banku pokrywają się z tymi które podaliśmy podczas składania wniosku. Po weryfikacji wniosku przelewem trzeba pamiętać, że niektóre firmy pożyczkowe weryfikują dane swoich klientów telefonicznie. Dlatego właśnie tak ważne jest aby odbierać telefony i mieć przy sobie dowód osobisty.
Jeśli we wniosku podaliśmy prawdziwe dane, nie musimy się obawiać weryfikacji telefonicznej. Zazwyczaj zawiera standardowe pytania o informacje które podaliśmy we wniosku. Może się zdarzyć, że konsultant zapyta nas np. o źródło i wysokość dochodów i inne kwestie, ważne do oszacowania naszej zdolności pożyczkowej. Tu także najważniejsze jest podawanie poprawnych i zgodnych ze stanem faktycznych informacji. Przed złożeniem wniosku warto też sprawdzić w regulaminie z jakich banków wypłacane są pożyczki lub czy są wypłacane przelewem natychmiastowym. Gwarantuje to szybkie zaksięgowanie pożyczki na naszym koncie.

Szybkie pożyczki – łatwe problemy?

Szybkie pożyczki to łatwa i szybka kasa. Firmy pożyczkowe, w przeciwieństwie do banków, zazwyczaj nie obliczają zdolności kredytowej a jedynie sprawdzają czy nie jesteśmy dłużnikami.
W efekcie bardzo łatwo wziąć pożyczkę która znacznie przekracza nasze możliwości finansowe. Zwłaszcza w przypadku szybkich chwilówek – pożyczek 30 dniowych. Te oferowane są nawet do kwoty 5 tysięcy i należy je spłacić po 30 dniach. Bardzo mało osób może sobie na to pozwolić i tak zaczynają się problemy – płatne przedłużanie terminu spłaty, spłacanie pożyczki kolejną pożyczką lub unikanie spłaty. Konsekwencją nieodpowiedzialnego brania szybkich pożyczek może być brak płynności finansowej oraz zdolności kredytowej.

Jak uniknąć problemów ze spłatą szybkiej pożyczki?

Aby nie popaść w problemy finansowe z powodu pożyczek należy kierować się przede wszystkim zdrowym rozsądkiem.
Nigdy nie brać pożyczek na kwoty których nie będziemy w stanie spłacić w wyznaczonym terminie. Szacuje się, że bezpiecznie jest wziąć pożyczkę o maksymalnej wysokości 30% naszych dochodów netto. Oznacza to, że osoba zarabiająca 2500zł na rękę nie powinna wnioskować o pożyczkę większą niż 750zł aby nie martwić się o jej spłatę. Jak to wygląda w praktyce? No niestety, zazwyczaj osoby o znacznie niższych dochodach ubiegają się o znacznie wyższe pożyczki. Jeśli musimy pożyczyć wyższą kwotę a nie mamy możliwości starania się o kredyt, warto rozważyć pożyczki ratalne – niższe miesięczne raty będzie nam łatwiej spłacić niż wysoką kwotę na raz.
Najgorszym co możemy zrobić to branie kolejnych pożyczek na spłatę poprzednich. Jeśli jednak już wpadliśmy w taką spiralę zadłużenia, warto przyjrzeć się ofercie reCredit.pl.
Firma ta oferuje pożyczkę konsolidacyjną na spłatę innych chwilówek. Zobowiązanie spłaca się w ratach więc jest to lżejsze dla naszego portfela a opcja taka pozwala nam zaoszczędzić środki które wydawaliśmy np. na płatne przedłużenia.  Ważne aby do firmy zgłosić się gdy mamy jeszcze jakąś płynność finansową i nie zostaliśmy wpisani do baz dłużników.
Nigdy też nie powinniśmy brać pożyczek na spłatę cudzego zadłużenia – np. członka rodziny. Jeśli ktoś nie spłacał pożyczki czy kredytu, jest olbrzymia szansa, że nam także nie spłaci długu i zostaniemy z problemem sami.